Dan lepote

By admin on April 19, 2019 in Vesti

U Institutu za onkologiju i radiologiju Srbije, dana 18.04.2019. godine održana je XI  radionica pod nazivom „Nega lica“, posvećena danu lepote, a u organizaciji Odeljenja za Obrazovanje i rehabilitaciju i Rotarakt kluba iz Beograda. Ispred Rotarakt kluba, radionicu je vodila dr Mina Vasović a ispred OORa  Svetlana Berat i Nataša Marković. Radionici su prisustvovale bolesnice sa različitim dijagnozama maligne bolesti koje su hospitalizovane u Institutu radi primene hemioterapije ili zračne terapije. Bolesnice su uz instrukcije kozmetičara pravile prirodne maske za negu lica i ruku. Profesionalni šminkeri su ulepšavali lica bolesnica i davali savete u vezi sa tehnikama šminkanja. Učesnice radionice posle šminkanja su se fotografisale, dobile na poklon fotografiju profesionalnog fotografa, cvet lale, kao i modni časopis. Bolesnice su bile oduševljene radionicom sa željom da se ista uskoro ponovi.