Delegacija Ministarstva zdravlja u poseti u Sankt – Peterburgu

By admin on May 5, 2023 in Vesti

U  Sankt –Peterburgu je od 24.02-26.02.2023. godine, boravila je delegacija Ministarstva zdravlja Srbije koju je predvodio državni sekretar Ministarstva zdravlja dr Mirsad Đerlek, kao član delegacije bio je i v.d. direktor Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije doc. dr Milan Žegarac. Delegacija je posetila dva onkološka centra Federalnu državnu budžetsku ustanovu “Nacionalni medicinski istraživački centar za onkologiju po imenu N.N. Petrov” i „Ruski naučni centar za radiologiju i hirurške tehnologije akademika A.M. Granova“.

Zaključeno je da su ovom posetom otvorena velika vrata za saradnju ovih ustanova. Takođe, na osnovu uzajamnog interesa za uspostavljanje bilateralnog povezivanja u oblasti naučnih, obrazovnih i inovacionih aktivnosti na polju onkologije, potisan je Sporazum o saradnji sa „Ruskim naučnim centrom za radiologiju i hirurške tehnologije akademika A.M. Granova“, i Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije, pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravlja Rusije i Ministarstva zdravlja Srbije.

Beograd, 24.04.2023.